⚡ 2026–2027 İtalya Üniversite Başvuruları Açıldı — Ücretsiz Ön İnceleme ve Şart Kontrolü
🎓 Yüksek lisans (2 Yıl) 📜 Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı

Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği

🇮🇹 Özgün Adı: Data Science
Şehir & Bölge
📍 CATANIA

📋 Program Özet Bilgileri

🎓 Eğitim Düzeyi: Yüksek lisans
⏳ Eğitim Süresi: 2 Yıl (120 AKTS (ECTS))
🌐 Eğitim Dili: Üniversiteden doğrulanmalı
📝 Giriş Sınavı: TOLC Sınavı veya Belge Değerlendirmesi
💶 Tahmini Harç: €156 – €3.500 / Yıl (Gelire Göre)
🎁 DSU Bursu: Tam Uygun (€8.500/yıl)

📖 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği Programı Hakkında

Catania Üniversitesi bünyesinde sunulan Data Science (Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği) programı, uluslararası standartlarda Bologna Süreci ve EHEA yeterliliklerine tam uyumlu olarak yapılandırılmıştır. Öğrenciler program boyunca teorik derslerin yanı sıra staj, atölye ve laboratuvar çalışmaları ile global iş piyasasına hazırlanmaktadır.

Resmi YÖK & MUR Derece Tanımı:

Data Science (LM-Data)

Data Science (Yüksek lisans, 2 Yıl), Università degli studi di Catania bünyesinde CATANIA şehrinde verilmektedir.

✓ Uluslararası Mavi Diploma (Europass)

Mezuniyet diploması tüm Avrupa Birliği, İngiltere, ABD ve YÖK tarafından doğrudan tanınır.

✓ Erasmus+ & Çift Diploma İmkânı

Avrupa'nın önde gelen partner üniversitelerinde 1-2 dönem değişim veya staj fırsatı.

🏛️ Üniversite Dağılımı 33 Üniversite

Bu Bölüm Hangi Üniversitelerde Var?

Tüm Program Kataloğunda Filtrele →

İtalya genelinde Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science) alanında eğitim sunan 33 üniversite aşağıda listelenmiştir. Her üniversitenin şehir, eğitim dili, derece seviyesi ve detaylı program sayfalarını inceleyebilirsiniz:

🏛️ Catania Üniversitesi

📍 Şu An İncelediğiniz Üniversite
Università degli studi di Catania
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
✓ Aktif Sayfa
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science And Management)
Yüksek lisans Kod: LM-91 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science And Engineering)
Yüksek lisans Kod: LM-32 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Applied data science for banking and finance)
Yüksek lisans Kod: LM-91 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Università commerciale Luigi Bocconi di Milano
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science And Business Analytics)
Yüksek lisans Kod: LM-82 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Analytics e Data Science per l'Economia e il Management)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science, Business Analytics e Innovazione)
Yüksek lisans Kod: LM-91 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Economics With Data Science)
Lisans Kod: L-33 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Intelligenza Artificiale, Data Science e Big Data)
Yüksek lisans Kod: LM-18 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Intelligenza Artificiale, Data Science e Big Data)
Yüksek lisans Kod: LM-32 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science, Calcolo Scientifico & Intelligenza Artificiale)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Yüksek lisans Kod: LM-82 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-56 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Yüksek lisans Kod: LM-82 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Metodi e Modelli per Data Science)
Lisans Kod: L-35 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science e Gestione dell'Innovazione)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Stochastics And Data Science)
Yüksek lisans Kod: LM-40 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science per le Scienze Umane e Sociali)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science per le Strategie Aziendali)
Yüksek lisans Kod: LM-82 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Statistica per Data Science)
Lisans Kod: L-41 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science And Business Informatics)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science And Business Informatics)
Yüksek lisans Kod: LM-18 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science per l'Economia e le Imprese)
Yüksek lisans Kod: LM-56 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
🎓 Veri Bilimi ve Büyük Veri Analitiği (Data Science per l'Economia e le Imprese)
Yüksek lisans Kod: LM-91 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Ekonomi ve Yönetim (Data Analytics For Economics And Management)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Bu Üniversitedeki İlgili Program(lar):
🎓 Veri Bilimi ve Yapay Zekâ (Data Science And Artificial Intelligence)
Yüksek lisans Kod: LM-Data 🌐 Üniversiteden doğrulanmalı
Farklı bir şehir veya üniversitede bu bölümü mü arıyorsunuz?

Danışmanlarımız profilinize, bütçenize ve kariyer hedefinize en uygun İtalyan üniversitesini belirlemenizde ücretsiz destek sağlamaktadır.

🎯 Ücretsiz Üniversite & Bölüm Uygunluk Analizi İste

📝 Başvuru & Kabul Koşulları

🎯
Giriş Sınavı & Değerlendirme

Bu programa kabul için TOLC Sınavı veya Belge Değerlendirmesi gereklidir. Başvuru türü: Üniversite kontenjanı.

📜
Diploma & Not Şartı

Lisans Mezuniyeti (Min. 2.50 / 4.00). Türkiye'den başvuran adaylar için MEB lise diploması ve apostil/denklik süreçleri gerekmektedir.

🌐
Dil Yeterlilik Belgesi

CILS / CELI B2 İtalyanca Sertifikası. (Bazı üniversiteler lise veya lisans eğitim dili %100 İngilizce olan adaylardan ek sınav istemeyebilir).

📅
Başvuru Takvimi

İtalya üniversiteleri için başvurular genellikle Kasım – Nisan ayları arasında gerçekleşir. Konsolosluk ön kayıt (Universitaly) süreci Mayıs–Temmuz dönemindedir.

💶 Öğrenim Ücretleri ve DSU Burs Fırsatları

İtalya'da devlet üniversitelerinde harç ücretleri sabit değildir; öğrencinin ailesinin yıllık toplam gelirine (ISEE Parificato) göre kademeli olarak hesaplanır.

Yıllık Harç Aralığı
€156 – €3.500 / Yıl (Gelire Göre)

Aile geliri düşük olan öğrenciler için harçlar minimum seviyeye (€156) indirilir.

Bölgesel DSU Bursu
€7.500 – €8.500 / Yıl

Karşılıksız nakit burs + Ücretsiz üniversite yurt konaklaması + Günde 1-2 öğün yemek.

🏛️ Üniversite & Şehir Rehberi

🏛️

Catania Üniversitesi

Università degli studi di Catania
Üniversite Detay Sayfası →
📍

CATANIA Şehri

Öğrenci Yaşamı, Konaklama & Maliyetler
Şehir Rehberini İncele →

❓ Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölüme Türkiye'den doğrudan başvuru yapılabilir mi?
Evet, 12 yıllık lise mezuniyeti ve YKS baraj puanına sahip olan Türk öğrenciler, ön kabul aldıkları takdirde Universitaly ve İtalyan Konsolosluğu üzerinden öğrenci vizesi alarak doğrudan eğitime başlayabilir.
Eğitim dili tamamen İngilizce mi?
Bu program Üniversiteden doğrulanmalı dilindedir. İngilizce programlarda dersler, sınavlar ve tez çalışmaları %100 İngilizce olarak yürütülür.
DSU bursu ile eğitim masrafları karşılanabilir mi?
Evet, İtalya Bölgesel DSU bursu yıllık €8.500 nakit desteğin yanı sıra ücretsiz yurt ve günde 1-2 öğün yemek sağladığından, öğrencilerin yaşam ve konaklama masraflarını büyük oranda karşılar.
Ücretsiz Ön İnceleme

Bu Bölüme Başvur

Profilinizi gönderin, uzman danışmanlarımız kabul şartlarınızı ve burs şansınızı 24 saat içinde incelesin.

Cloudflare™ Turnstile • Spam ve bot saldırılarına karşı uçtan uca şifreli güvenli form